Колесо сансари

“Колесо Сансари” ленд-арт, створений для міжнародного ленд-арт фестиваля в екопросторі “Скворечнік” м.Київ. Розмір 80х80см, матеріали – частково ресайклінг: старе колесо від велосипеда, дерев’яні прикраси (розочки) для меблів; а частина – природні матеріали – гілки горіха, шишки, ллняний джут.
Трошки історії створення – Східна релігія і філософія представляють життя як низку нескінченних перероджень. Так, якщо вірити відомим вченням, душа після смерті знову втілюється в матеріальному світі. А смерть означає лише перехід на новий виток, який знову починається з народження.
Всі ці поняття відображає Колесо Сансари, зображене у вигляді кола, розділеного на сектори. У самому його центрі знаходиться маленьке коло квітка, яке символізує, що ж насправді змушує нас проходити через ланцюг випробувань: незнання прихильність і залежність, гнів, злість і помста.
Це центральне коло має зворотній бік, який символізує розділення на світлу і темну сторони. Саме вони відображають дію закону карми: світла частина показує благі вчинки, які призводять до переродження у вищих світах, а темна – дії, вчинені під впливом негативних емоцій.
Наступна за кільцем (найбільша) частина показує світи, в які знову приходить душа. Самі нижчі – пекельні простори– чекають тих, хто скоював злочини. Самі вищі – божественні світи – приймають святих і просвітлених. Народження в образі тварини може вважатися покаранням – воно наздоганяє неосвічених і егоїстичних людей.
І нарешті, зовнішній обід колеса показує ланцюг причинно-наслідкових зв’язків, що ведуть люди від народження до моменту смерті. Тут, в кожній стрічці зашифрований певний етап формування духовного і матеріального.
За легендою це колесо тримає у своїх зубах бог смерті Яма – саме він роздає кожному по заслугах, спираючись на закони божественної мудрості.
Хочеться відзначити, що історія виникнення символу йде корінням в старовину – як стверджують священні писання, цей образ створив учень Будди за порадою свого наставника за 500 років до нашої ери. Тим не менш, незважаючи на давнє походження, Колесо Сансари зберегло свою актуальність і користується повагою у прихильників ідеї реінкарнації.

Залишити відповідь