Колесо сансари

«Колесо Сансари» ленд-арт, створений для міжнародного ленд-арт фестиваля в екопросторі «Скворечнік» м.Київ. Розмір 80х80см, матеріали — частково ресайклінг: старе колесо від велосипеда, дерев’яні прикраси (розочки) для меблів; а частина — природні матеріали — гілки горіха, шишки, ллняний джут.
Трошки історії створення — Східна релігія і філософія представляють життя як низку нескінченних перероджень. Так, якщо вірити відомим вченням, душа після смерті знову втілюється в матеріальному світі. А смерть означає лише перехід на новий виток, який знову починається з народження.
Всі ці поняття відображає Колесо Сансари, зображене у вигляді кола, розділеного на сектори. У самому його центрі знаходиться маленьке коло квітка, яке символізує, що ж насправді змушує нас проходити через ланцюг випробувань: незнання прихильність і залежність, гнів, злість і помста.
Це центральне коло має зворотній бік, який символізує розділення на світлу і темну сторони. Саме вони відображають дію закону карми: світла частина показує благі вчинки, які призводять до переродження у вищих світах, а темна – дії, вчинені під впливом негативних емоцій.
Наступна за кільцем (найбільша) частина показує світи, в які знову приходить душа. Самі нижчі – пекельні простори– чекають тих, хто скоював злочини. Самі вищі – божественні світи – приймають святих і просвітлених. Народження в образі тварини може вважатися покаранням – воно наздоганяє неосвічених і егоїстичних людей.
І нарешті, зовнішній обід колеса показує ланцюг причинно-наслідкових зв’язків, що ведуть люди від народження до моменту смерті. Тут, в кожній стрічці зашифрований певний етап формування духовного і матеріального.
За легендою це колесо тримає у своїх зубах бог смерті Яма – саме він роздає кожному по заслугах, спираючись на закони божественної мудрості.
Хочеться відзначити, що історія виникнення символу йде корінням в старовину – як стверджують священні писання, цей образ створив учень Будди за порадою свого наставника за 500 років до нашої ери. Тим не менш, незважаючи на давнє походження, Колесо Сансари зберегло свою актуальність і користується повагою у прихильників ідеї реінкарнації.

Інсталяція «Океан пластику»

Інсталяція «Океан пластику» створена з пластикових пакетів, таким чином, щоб утворилося живописне полотно «написане» кольоровими пакетами. Матеріалами для інсталяції стали вторинні матеріали, а саме — вживані целофанові, поліетиленові пакети, тобто один з основних забруднювачів водних просторів землі. Ідея полягає в тому, щоб привернути увагу глядача до бездумного і безмірного споживання товарів внаслідок чого продукується величезна кількість відходів, і безвідповідального ставлення до сміття, яке потрапляє в океан і забруднює його. Океан пластика — це те, що чекає на людство в майбутньому. «Океан пластику» є взірцем
Розмір 150х200см, матеріали — сітка на дерев’яному підрамнику, пластикові вживані пакети.
Автор Ольга Гальчинська працювала над створенням роботи протягом дня в рамках фестиваля Гарбич Фест, що проходив в парку Партизанської слави м.Київ 2018р

Інсталяція «Ловець води»

Ленд-арт інсталяції «Ловець води» і » Ловець води 2″, створена за принципом «ловця снів» — артефакта давньо індіанської культури, який за легендою очищує сни. «Ловець води» очищує воду від результатів згубної діяльності людства на водні ресурси планети: забруднення водойм пластиком, шкідливими хімічними речовинами, надмірне споживання ресурсу питної води.
«Ловець води» створений з вторинної сировини : основа — старе колесо від велосипеда, скляні баночки з-під дитячого харчування і джинси  для етикеток, і з природних матеріалів: пір’я, льняної мотузки, води.
«Ловець води 2″створений з вторинної сировини : основа — старе колесо від велосипеда, скляні баночки з-під дитячого харчування, старовинні рибацькі тенета, яким вже років 50 і джинси  для етикеток, і з природних матеріалів: пір’я, льняної мотузки, води.
Концепція інсталяцій полягає в очищенні джерел води: океану, моря, річки, колодязя, дощу ітд. По баночках розлита кольорова рідина, яка символізує чисту воду і прикріплена джинсова етикетка з назвою даного джерела.
Експонувалися інсталяції в екопросторі «Скворечнік» м.Київ, Гідропарк, галереї «Павловка» м.Київ, Пінчук Арт Центр, м.Київ. Контрактова площа, м.Київ

Арттерапія в образотворчому мистецтві

Шо таке заняття з арттерапії і чим воно відрізняється від звичайного заняття з художнього мистецтва (арту)?
Почнемо з того що ці заняття пересліують різну мету:
Заняття з арту — малювання, живопису, ліплення, хенд мейду мають на меті в першу чергу — навчання клієнта, отримання додаткових навиків, ускладнення програми, та вивчення академічних основ.
Заняття з арттерапії мають зовсім іншу задачу — методами та техніками мистецтва лікувати клієнта від стресу, знімати нервове навантаження, лікувати психічні розлади і просто піднімати настрій.

Читать далее Арттерапія в образотворчому мистецтві

Краккелюрный пейзаж

Идея создания серии пейзажей с трещинками — краккелюрами возникла спонтанно. Я, обычно, просыпаюсь рано, открываю шторы и подолгу смотрю в окно на небо. Любуюсь рассветом. И вот в один из таких дней я увидела прекрасное ярко — кислотное весеннее небо, испещренное веточками деревьев как трещинками, поскольку листьев нет и ничего не мешает этой потрясающей игре красок.  Так и родилась идея «потрескать» небо. Когда встает солнце, состояние неба в процессе рассвета меняется, то получилась серия одного красивого утра.  Читать далее Краккелюрный пейзаж

Индийский пленер

Индия прекрасный яркий и пестрый край.  Ощущение восточной сказки, радость и красота граничат с простотой, бедностью и блаженством народа. Меня вдохновил Индийский океан — он прекрасен в любую погоду, в разное время суток и состоянии. Утром в хорошую погоду на побережье собираются на промысел рыбаки, в дождь они чинят сети, общаются и ждут, когда стихнет шторм. Читать далее Индийский пленер

Ботсад цветущий

Киевский ботсад потрясающий. Для художника кладезь мотивов и вдохновения 🙂 Особенно весной, когда после холодной и монохромной зимы природа буяет цветением и ароматами. И художники, как бабочки на свет, слетаются в ботсад для работы и зарядки прекрасными эмоциями.

Фоторамки своими руками

Создавали с детьми и взрослыми рамочки для фото в подарок деткам из онко отделения ОХМАТДЕТА. Благодаря ГО «Здорове людство» в рамках Добрих справ арт-пикника Славы Фроловой, я провела мастер класс с детьми и взрослыми. Такого ажиотажа я не ожидала 🙂 Было много желающих принять участие — мы всех приняли, усадили даже на мат — так было еще интереснее 🙂 Читать далее Фоторамки своими руками

Мастер класс «Цветы из органзы»

Сегодня создавали с детьми нежные цветы из органзы. Благодаря   ГО «Здорове людство» в рамках арт пикника Славы Фроловой — «Добрі справи», мастер класс смогли посетить детки из социального центра и просто гости арт пикника Славы Фроловой. Это было весело — органза прекрасно вырезалась , оплавлялась свечой и украшалась жемчужиной. Детям доставило огромное удовольствие создавать цветы: можно вырезать,  ставить свечу в специальный домик (от ветра) и играть с пользой , ведь часть украшений, мы подарили деткам из больницы ОХМАТДЕТ. Рукодельничать понравилось даже мальчикам, а некоторые были старательнее девочек 🙂

мастер класс «Бисерные картинки»

Совместно с ГО «Здорове людство» продолжаем делать добрые дела. На этот раз  — мастер класс в рамках проекта «Атр пикника Славы Фроловой» в Пушкинском парке.  Вместе с детками создавали картину «Чарівний світ комах». Читать далее мастер класс «Бисерные картинки»