Арт-терапія в образотворчому мистецтві 5

Арттерапія в образотворчому мистецтві

Шо таке заняття з арттерапії і чим воно відрізняється від звичайного заняття з художнього мистецтва (арту)?
Почнемо з того що ці заняття пересліують різну мету:
Заняття з арту – малювання, живопису, ліплення, хенд мейду мають на меті в першу чергу — навчання клієнта, отримання додаткових навиків, ускладнення програми, та вивчення академічних основ.
Заняття з арттерапії мають зовсім іншу задачу — методами та техніками мистецтва лікувати клієнта від стресу, знімати нервове навантаження, лікувати психічні розлади і просто піднімати настрій.


Відповідно до поставленої задачі і формуються засоби її реалізації.
Я маю досвід проведення арттерапевтичних занять близько 10 років. За цей час були випробувані різні техніки, матеріали та формат проведення занять. Було реалізовано декілька цікавих проектів та проведено безліч занять з клієнтами з різними рівнями підготовки, діагнозами і психічним станом.

Хочу поділитися отриманим досвідом.  Найефективніше займатися в цікавих локаціях — артпросторах, де клієнт може росслабитися, переключитися від обставин та думок, що його турбують. відповідно до локації підбираються і матеріали проведення заняття. Також важливо враховувати вік і стан здоров’я клієнта, якщо це дитина, яка перебуває на стаціонарі в лікарні, обов’язково враховуються і її фізичні можливості. Якщо це людина, яка має певні обмеження , їх потрібно враховувати на етапі планування заняття.
Найкраще займатися групою, від 3х до 6 осіб (для більшої кількості потрібен асистент) . В сучасному світі маємо таку різноманітність матеріалів, що дає змогу їх використання в ширшому спектрі, не обмежуючись просто фарбами, поєднувати декілька видів і технік.
Тематика має бути різноманітною, Щоразу зміна завдання і техніки. До кожного клієнта має бути індивідуальний підхід у підборі засобів та виду зображення. Завдання має ставитися не на результат, а на процес. Тоді будь який результат буде позитивним.
Як показав мій досвід, важливою складовою є виставка робіт , створених під час занять. Виставка є найкращим варіантом отримання відчуття самореалізації. Для людини важливо отримати похвалу за проведену роботу. І розуміти, що вона це робила не лише для власних потреб, а і для створення чогось більшого — важливішого.

Залишити відповідь